Alexa Nedir Ne İşe Yarar.

489

Alexa.com, varış yerlerinin konumunu web üzerinden dağıtacak bir yönetimdir ve bu şekilde değerlendirmelerin konumlandırılmasıdır.

En çok konumlandırma, Alexa’nın ürün ‘Alexa Araç Çubuğu’ kullanan web istemcilerinden edinilen bilgiye bağlı.

Düzenleme tam bilgi olarak görülebilir mi?

Alexa.com ‘daki sıralamalar, sadece PC’lerinde tanıtılan’ Alexa Araç Çubuğu ‘ile web istemcilerinin eğilimindeyken, Alexa sıralamaları hiçbir zaman güvenilir bilgi olarak görülmemeliydi.

Alexa neden hangi nedenle gerek duyuyor?

Hedeflerin tanıdığı ve konuklara sunduğu konuk raporlarından ziyade, site sahipleri ve dışarıdan sponsorların raporları zorunludur. Etrafındaki ana yönetim Alexa.com olup, ‘İnternetin AGB’si’ olarak tasvir edilmektedir.

Alexa’daki isteği nasıl görebilirim?

Alexa.com’da, en çok dil desteği, lehçeler ve lehçelere göre, daha sonra talep edilebilir.

Mesela, ‘Millet’ girdiğimiz bölüme girdiğimiz Türkiye, Türk, internete giren müşterilerin en iyi 100 destinasyonun yıkıldığını görebiliyoruz.

Bu sınıfta Türk web istemcileri, dışındaki yerel ayarlara dahil edilmek suretiyle gitmektedir. ‘Diyalekt’ alanından girip Türkçe seçerseniz, en çok 100 dilekçenin Türkçe yerel ayarlara gittiğini göreceğiz.

Alexa Araç Çubuğunu kullanmamın ne gibi bir sebeple olması iyi olurdu?

Alexa Araç Çubuğu’nu, internette saygı duyduğunuz ve ziyaret ettiğiniz siteleri yapmak için kullanabilir ve hep birlikte görünüp daha iyi yerlere gelmeniz için kaliteli bir içeriğe sahip olursunuz. Bu çizgide destekleyeceğiniz yereller sıralamada yükselebilir, teşvik edici payınızı artırabilir ve size daha iyi yönetim sağlayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin