Google’da Reklam Vermek ve Küçük İşletmenizi Nasıl Artırırsınız?

391

Google reklamcılığı, küçük işletmeler sahipleri için mükemmel bir pazarlama stratejisidir. İşletmenizi arayan ve bölgedeki işletmeler arayan türden bir işletmeniz için bir reklam gösterebilirsiniz. Bu tür hedefleme, birçok küçük işletmecinin Google’da reklam yayınlamasını istemektedir.

Kapının hemen dışına ücretsiz reklam mı istiyorsunuz? Ne zaman Eğer kayıt ile Bluehost.com , bir alan adı, web sitesi, iş e-postası, VE olsun ücretsiz reklam yayınlama 175 $ Google ve Bing ile .

Google’de Reklam Nasıl Çalişir.

 

Bir tüketici bir terim veya cümle araması yaparken Google adwords , tüketiciye, aramada kullanılan anahtar kelimelere dayalı alakalı reklamlar gösterir. Reklamlarının sonuç sayfasında gösterilmesini isteyen web siteleri, kullanıcıların kendi türlerini ararken kullanacaklarını düşündükleri anahtar kelimeler için teklif verir. Örneğin, Atlanta’da bulunan bir tesisatçı “sıhhi tesisat atlanta”, “tesisatçı” veya “tuvalet bozuk” anahtar kelimelerini teklif verebilir.

Bölgedeki diğer tesisatçılara kıyasla ne kadar teklif verdiğinize bağlı olarak, reklamlarınız insanlar teklif verdiğiniz kelimeleri aradığında sonuçlar sayfasında görünebilir. Ne kadar teklif verdiğinize ek olarak Google, reklamınızın ve web sitenizin alaka düzeyini ve kalitesini de hesaba katar. Dolayısıyla, en yüksek teklifi elde etseniz bile, birisi “çiçekçi mağazası” dediğinde, sıhhi tesisat şirketinizin reklamı muhtemelen asla gösterilmeyecektir.

Bir başka cazip faktör, reklamınızın işe yaraması durumunda sadece ödeme yapmanızdır. Google adwords partner olmak, bir tıklama başına ödemeli reklamcılık modeli kullandığından, yalnızca birisi sizin üzerinde teklif verdiğiniz anahtar kelimeyi arıyor ve reklamınızı tıklamak için yeterince ilgileniyorsa ödeme yaparsınız.

Reklamınıza yapılan tıklama başına ne kadar ödemek istediğinizi belirleyebilir ve maksimum bir günlük bütçe belirleyebilirsiniz. Bu, yerel gazetenizdeki reklamlardan farklıdır; bu, birisinin reklamınıza bakmasına bakılmaksızın ödenen standart bir fiyata mal olur.

Google adwords, reklamcılığın çalışma biçimini, kullanıcı yalnızca sitenizi görüntülemek için bir işlem yaptığında size ödeme yaparak devrim yarattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin