Para Kazanma Sırları.

864

Zengin olmanın ve zengin kalmanın yalnızca seçkinler için olduğunu varsaymak kolay, ancak servetini sadece büyük nakit para fonlarıyla ya da iyi ödeme alan işlerde olanlar için yazmaya gerek yok. Herkes bu beş para sırrıyla mali durumlarını iyileştirebilir.

1.Zenginlik oluşturma ve milyoner olma hızlı veya yenilikçi bir süreç değildir. Bireylerin hızlı bir ün ve servet kazandıran ciro önerileri veya ürün fikirleri üzerine rastladığı enderdir. Bunun yerine egzersiz yapmak ve diyet yapmak gibi zenginlik binalarını düşünün. En yeni solgunluk diyetine veya egzersiz rutinine yapıştırabilirsiniz, ancak alt çizgiyi kilo vermek ve daha iyi yersen ve uzun vadede daha fazla hareket ederek sağlıklı olmanızdır.
Zenginliği artırmaya gelince, kazanmanızdan daha az harcama, akıllı yatırım yapma ve her yıl uzmanlığınızı ve kazançlarınızı arttırmanın basit uygulamasıdır. Gerçeği en çok olanı, zenginlik binasının zaman ve işi gerektirmesi nedeniyle en son “zenginleş” şemasına düşmeyin.

Fabitom.com
Zenginlik sırları

2. Zavallı Düşünmeden Kurtulun
Fakir olanlar gibi düşünür ve davranırsanız, o zaman zavallı kalırsınız. Yoksullar, para kazanana kadar veya tasarruf etmeye başlamadan veya kendilerine yatırım yapmadan önce daha iyi bir iş bulana kadar beklerler. Bu düşünceyle ilgili sorun zaman gelmemesidir. Her ay para tasarrufu yapmak kasıtlı olmalı, çünkü çoğu insan sahip oldukları parayı harcıyor, ancak bir kısmı tasarruf ya da yatırım için harcama yapmıyorlarsa.

3. Zengin insanlar Zamanı Biliyorlar
Zamana ne kadar var? Zengin insanlar için zaman değerli bir maldır. Kendilerini üstün görmedikleri görevleri yerine getirmek için kişileri işe alma gücünü anlıyorlar. Zamanlarının çoğundan kendilerini almalarına izin vermek için mümkün olan her şeyi yapar. Çok daha az çalışanlar daha verimsiz görevler veya uzmanlıklarını veya maaş çeklerini artırmayan projeler için zaman harcıyorlar.

Örneğin, bir kişi yazılım tasarlama konusunda mükemmel bir performans sergiliyor ve saat başı 70 dolara para kazanabiliyorsa, o zaman onunla ilgilenmelidir. Bununla birlikte, eğer toplantıda otururken, yazışma yazarken ve eşsiz yeteneğini kullanmayan başka bir ofis çalışması yapmak gibi görevsiz işler yapmak için o kişi iş saatlerini boşa çıkarırsa, ücret ölçeğini yukarı doğru harcamaya harcayabileceği değerli zaman harcıyor .

4. Yatırım gibi bir şeyler düşünün
Ortak yanlış kanı, zenginlerin bolca harcamasıdır. Bu, bazı ünlüler ve diğer zengin kişiler için geçerli olsa da, zenginlerin çoğu akıllıca harcıyor. Harcamaktan çok yatırım yapmayı düşünüyorlar. Örneğin, mağazaya giderek satış sonrası bir satış görürlerse, çok şey olduğu anlaşıldığı için her şeyi satın almazlar. Bunun yerine, hangi satın alımların değerinde olduğunu ve harcanan paranın tasarruf veya yatırım hesabından daha iyi kullanılıp kullanılmayacağını düşünüyorlar.

Örneğin, neden sadece 120 $ için yüksek kalitede bir ceket satın alınabilir ve beş veya daha fazla mevsim için zamansız kalmak bir sezonda sürebilir bir temizleme ceket, 20 $ israf? Daha da önemlisi, zengin bir kişi, dolapları zaten dolduğunda ve para başka yerlerde daha iyi hizmet edebileceği için, 20 $ ‘lık bir tasfiye anlaşması yaparak harcamayı beceremez.

5. Çoklu Gelir Akışı Yaratın
Zengin insanlar sadece gelirleri için maaşlarına güvenmiyorlar. Düzenli bir ücretlendirme ana gelir kaynağı olabilse de, zenginler de çok sayıda gelir kaynağı oluşturuyor. Bazı zengin insanlar, danışmanlık, freelance etme veya bir ürünü satma gibi yan işler yoluyla ek gelir yaratmaktadır. Diğer zenginler, kiralık mülklerle daha fazla gelir yaratır.

Zenginlik ve tutumun asıl sırrı paralarını saygı ve bakım ile tedavi etmeleridir. Kötü yatırımlar ya da dürtü alımı üzerine harcamazlar. Her harcama planlanmış ve bütçelenmiştir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin