Web Hosting Şirketi Nasıl Kurulur.

469

Tüm dünyamıza internetin gelişi dünyadaki e-ticaretin gelişmesi ile girişimciler, web sitelerine daha yüksek bir internet varlığı ve dolayısıyla çok geniş bir kitleyle erişebilmelerini sağlayan maliyet-etkin, yönetilen hizmetler sunmak için hosting firmalarını aramaktalar.

Ne tür hosting sağlayacağınıza karar vererek başlayın. Bu, paylaşılan barındırma sunucusundan adanmış sunucuya, kolorasyon tesislerine ev sahipliği yapmak arasında değişebilir. Bilgili olduğunuz ürünleri sınıflandırın ve ardından üstesinden gelebileceğiniz ürün yelpazesine karar verin.
Barındırma hizmetleriniz için planlar ve fiyatlandırma kararlaştırın. Hangi fiyatlarda sundukları hizmetleri bulmak için rakiplerinizi araştırın. Piyasada rekabet edebilecek fiyatlar ve planlar seçin, ancak fiyatlarınızı hem şirketiniz hem de tüketicileriniz için uygun tutun.
Plan dışarı istemci taşıma mekanizması. bu şekilde bir whmcs panel hangi aracılığıyla tüm web sitenize siparişleri ve istemci taşıma optimize edilebilir veya benzer bir şey.

Hosting Şirketi Nasil Kurulur

Bant genişliği alımlarınızı planlayın. Bant genişliği satın alma, iş stratejinizin en önemli özelliklerinden biridir, çünkü bu, web barındırma işinde en önemli kaynak olduğu için satış teknikleriniz üzerinde karar vermenizi sağlar. Başlamak için yaklaşık 10Mbps’lik bir Bant Genişliği satın almanız size yaklaşık 1000 VPS hesap sağlayacaktır, bu nedenle bant genişliğine dayalı olarak tüm bütçelemeniz üzerinde karar vereceksiniz.
İktidara yatırım yapmayı düşünün. Barındırma hesaplarınızın 7 gün 24 saat çevrimiçi olması gerekecek ve bu nedenle yüksek güç tüketimi aralıklarında olacaksınız. Acil durumlarda bile bu hesapları nasıl canlı tutacağınızı düşünün. Bu hususları göz önünde bulundurarak, güç, yatırımınızın önemli bir parçası olmalıdır.

Lisans alımlarını düşünün. Bir sağlayıcı, içine girdiği ürün hattına karar vermek zorunda kalacaktır, örneğin: müşteriler, cPanel ile olan fırsatlara bağlı olarak lisans maliyetinin bir sağlayıcıdan diğerine değişken olabildiği Linux VPS hesaplarıyla cPanel gerektiriyor; bu tür tüm lisans alımları için bant genişliği hesaplamalarıyla (müşteriye bir maliyet sağlayacak) eşzamanlı olarak fiyatlandırma menzilini ve işletmenizde ürün paylaşımına karar verme stratejisi (Kiralık Sunucuya karşı VPS ve Paylaşılan Hosting), fiyatlandırma aralıklarının tam bir görünümünü sağlayacaktır.Hosting şirketi
Varlığınızı web iş barındırma ve rekabet arasında hissedin. Bir kez iş stratejinizi hızlandırdıktan ve karar verdikten sonra rekabet eden en heyecan verici kısım gelir. Mevcut müşterileri mutlu tutarak, yeni müşterilere sahip olmak ve web barındırma toplulukları ve forumda varlığını hissetmek için rekabetçi bir sağlayıcı olmanız gerekecek.

Bunlar, herhangi bir web barındırma işletmesinin birkaç önemli yönüdür. Dikkat etmeniz gereken bir nokta da, tüm bu kısıtlamaların müşterilerin bakış açılarından önemli olmasıdır; barındırma, kararlılık ve destek garantili çalışma süresi ile birlikte en önemli parametrelerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin