Web sitesinden nasıl Para Kazanılır

349

Blogumuzu sıkça takip edenler için muhtemelen, paylaştığımız araştırma, stratejiler ve öğreticiler hakkında oldukça aşina olursunuz. Bu nedenle, “neden bir web sitesini yalnızca banner reklamlar kullanarak para kazanacağınızla ilgili tüm makaleyi” yapmak isteyebilir misiniz? Basit. Her zaman soruluyor ve forumda her gün soru soran kişileri görüyorum.
Dijital yayıncılar ve web sitesi sahipleri için, banner reklamlarından (diğer bir deyişle reklamları, programlı reklamları, yerli reklamları vb. Görüntüleyen) gelirlerinin% 100’ünü oluşturabileceklerini bilmek isteyen dijital yayıncılar ve web sitesi sahipleri için biraz daha kapsamlı bir şeyler koymanın faydalı olacağını düşündüm. ).

Binlerce yayıncının gelirlerinin% 100’ünü her gün reklamlardan kazandığını ve bunu gerçekleştiren tüm tür ve tür işlemleri gördüm. Aşağıda, bu web sitelerinin ortak yönlerini, hangi stratejilerin en iyi şekilde çalıştıklarını ve web sitelerinin bu tür bir iş stratejisine nasıl yaklaşmasını önerdiğini paylaşacağım …

Web siteleri reklamlardan ne kadar yararlanmaktadır?

Neredeyse sınırsız sayıda faktöre bağlı. Bununla birlikte, gelirlerinin% 100’ünü bu şekilde üreten web sitelerinin / dijital yayıncıların olup olmadığını bilmek istiyorsanız, evet. Birçoğu bunu yapıyor.

Saf bir programatik model doğru bir şekilde uygulanırsa, web yayıncılığına yaklaşımın en karlı yollarından biridir. Büyük doğrudan satış ekiplerinin (doğrudan reklamveren kampanyaları satan ve uygulayan ekiplerin) yükü olmaksızın, yayıncılar kaynaklarının ve zamanın çoğunu içerik, SEO, sosyal medya ve yayıncılığın diğer kitle oluşturma bileşenleri gibi şeylere odaklayabilirler.

Bir web sitesinden para kazanmak için ne kadar trafik gerekir?

Trafiğin türüne, ziyaretçinin demografik özelliklerine, web sitenizin içeriğinin içeriğine ve yukarıdaki makaleden çıkarılacak diğer faktörlerin bir numarasına bağlıdır. Gerçek şu ki, her web sitesi farklıdır, ancak ayda birkaç yüz binten daha az ziyaretçiyle tamamen programlı reklam-doların büyük miktarlarını elde eden pek çok web sitesi yok.
Çoğu yayıncı genellikle belli bir trafik türünde uzmanlaşmış olduğunu bulur. Örneğin, bir web yayıncısı trafiğinin büyük çoğunluğunu Google Arama’dan veya Facebook’dan türetebilir. Google Arama kitlesinden Facebook’a karşı çekilen yayıncılar için bu teknikler, içerik ve stratejiler aslında çok farklı.

Her ikisi de yayıncılar için kârlı seyirci olabilir, ancak farklı yayın stratejileri gerektirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin