Zengin Kalmak

479
Zengin Kalmak

“Zengin” ve “zengin” terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılabilir, ancak aslında iki farklı kavramdır. Zenginlik, bankada ne kadar para bulunduğunuz ve mallarınızın güvenliğiyle ilgilidir. Zengin olmak ve zengin kalmak, daha fazla tutum, varlıklarınızla mutlaka ilişkili olmayan bir zihin halidir, ancak yaşam kalitenizdir. Bununla birlikte, büyük bir maaş kontrolünü veya diğer varlıkları (hisse senetleri, gayrimenkul, miras vb.) Kalıcı servete dönüştürmek veya “zengin kalın” yapmak istiyorsanız, paranızı yönetmeyi, dikkatli davranmayı öğrenmeniz gerekir zorlaştığında varlıklarınızın yok olmasını sağlamayan seçenekler. Elbette, öldüğünüzde paranızı alamazsınız, ancak hayatınız boyunca sürdürecek zengin kalabilmek için belirli adımları izleyebilirsiniz.

1

Finansınızı hayatınızın her alanında çeşitlendirin. Çeşitlendirme sadece zenginlik yaratmanın anahtarı değil aynı zamanda sahip olduğunuz zenginlikleri sürdürmenin anahtarıdır. Paranızın, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları, gayrimenkuller ve nakit de dahil olmak üzere geniş bir yatırım sınıfı yelpazesinde iyi çeşitlendirilmiş olmasını sağlayın.  Piyasanın farklı alanları aynı olaya farklı tepkiler verecektir,  dolayısıyla hem hisse senetlerine hem de tahvillere yatırım yaptıysanız, hisse senetleriniz bir piyasa dalgasında bir darbe alabilir, ancak Tahvil piyasasındaki olumlu hareket kaybı. 

  • Risk amacınızın zenginlik inşa ettiğiniz zamankinden daha farklı olabileceğini unutmayın. Artık sermaye koruma (sahip olduğunuz şeyleri koruyun) daha agresif (riskli) yatırımlarla birlikte gelen riskten daha önemli hale gelebilir.
  • Risk-getiri takas etmeyi anlayın.  Bu ilke, bir yatırımla aldığınız riski ne kadar yüksek olursa, potansiyel getiri o kadar yüksek olur.  Risk toleransınızı belirleyin (yatırım başarısız olursa ne kadar güvenilmez kaybedersiniz, potansiyel bir zarardan kurtulmak için ne kadar zaman kazanırsınız) ve mali danışmanınızla yatırımlarınızı dengelemeniz konusunda biraz konuşun. geri dönün, ancak süreçte mali yıkım riskine girmezsiniz.
  • Akıcılığı göz önünde bulundurun. Likidite, bir varlığın veya güvenliğin bir başka varlıkta ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürülebileceği anlamına gelir. Nakit son derece likid, gayrimenkul gibi bir şey değil.  Emlak kullanan “kağıt üzerinde” çok miktarda servet oluşturabilseniz de, gayrimenkullerini satıp nakit olarak çevirmenin zaman aldığını da göreceksiniz. Varlıklarınızdan acele edinmemize ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, nakit paranın çoğunu emlak alanına park etmemeniz iyi olur.

Yeni fırsatlara yatırım yapın. Zengin olduğunuz için zenginlik inşa etmeye çalışmaktan vazgeçmeyin. Dünyadaki en zengin insanların bazıları hala yatırım yapıyor ( Shark Tank’ın herhangi bir bölümünü inceleyerek bunun kanıtı). Artık zenginiz olduğunuza göre, para için çalışmak yerine para kazanmanın zamanı geldi. Sahip olduğunuz zenginlik üzerine inşa etmek için yatırım yapabileceğiniz iş fırsatlarını bulun.

  • Melek yatırımcısı olun. Bir melek yatırımcısıyken, yeni başlayan şirketlere yatırım yapma olanağına sahip olursunuz. Bir sonraki Uber veya Amazon’un bir parçası olabilirsin.

Bu, aynı zamanda, inandığınız belirli şirketlere yatırım yaparak ve onları daha doğrudan bir şekilde destekleyerek “değerlerinizle yatırım yapmanın” bir yoludur.

2

Bir bütçe geliştirin . Evet, zengin olsanız bile, bir bütçeyle yaşamanız gerekir. Bu iki nedenden dolayı.

  • İlk olarak, bir bütçe sizin için daha az önem taşıyan biri için olduğu kadar zengin olmanız durumunda sizin için de önemli, çünkü “alttan olmayan çukura” zihniyetine kurban gitmenin kolay bir yolu. Sonsuz bir para arzınız olduğunu gördüğünüzde böyle oluyor. Sonuç olarak, daha fazla yanarsınız ve kaybedersiniz. Bir bütçeyi idame ettirirseniz servetinizi korumak için daha iyi bir konumda olursunuz.

Bir bütçe herkes için iyi bir fikirdir. Bir bütçe, zor kazanılan zenginlik ile harcama ve uygulama disiplininizi parçalamaya zorlar.

fabiom.com
Zengin Kalmak
3
Dikkat çekici tüketimden kaçının. Zenginliğinizi çeşitli lüks eşyalar satın alarak sergiliyorsanız, haklı nedenlerle bunu yapıp sürdürmediğinizi veya başkalarına bir şey kanıtlamak için bunu yapıyor olup olmadığınızı düşünmek iyi bir fikir olabilir. Servetinizi korumak ve bu şekilde harcamamakla yerine getirme hissi daha yüksektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin